مدیریت تغذیه

 

 

 

تغذیه دام

تغذیه فرآیندی است که درطی آن سلولهای بدن حیوان قابلیت استفاده ازمواد شیمیایی مورد  نیاز خود را جهت انجام مطلوب  واکنشهای متابولیکی و شیمیایی برای  رشد، نگهداری (Maintenance)،کار و تولید دریافت مینماید.

ادامه مطلب

 

 

تغذیه طیور

تغذیه طیور عامل بسیار مهمی برای رشد و تقویت سیستم دفاعی و ایمنی پرندگان در برابر بیماری ها است و برای پرنده بسیار اهمیت دارد .

ادامه مطلب

مدیریت پرورش

 

 

 

مدیریت پرورش دام

امروزه فرآیند تولید دامداری و پرورش دام به سمت دامداری صنعتی پیش می رود و امروزه کمتر از دامداری سنتی استفاده می شود. امروزه سرمایه گذاری در دامداری سنتی ریسک بالایی دارد و افراد ترجیح می دهند سرمایه خود را در دامپروری صنعتی سرمایه گذاری کنند.

ادامه مطلب

 

 

مدیریت پرورش طیور

پرورش طیور، پرورش پرندگان اهلی مانند مرغ، اردک، بوقلمون و غاز به منظور تولید گوشت یا تخم آن‌ها است. طیور (عمدتاً مرغ) پرورشی در شمار بالا پرورش داده می‌شوند. کشاورزان بیش از ۵۰ میلیارد مرغ را در سال برای دو منبع غذایی آن (گوشت و تخم‌مرغ) پرورش می‌دهند.

ادامه مطلب

تکنولوژی خوراک

 

 

رشد روزافزون جمعیت جهان نیاز بشر را به غذای مناسب و با کیفیت و دارای ارزش غذایی و شرایط بهداشتی ایده آل را نمایان تر کرده است. با توجه به تغییرات اقلیمی و شرایط آب و هوایی کمبود مواد اولیه و یا در بعضی مناطق جغرافیایی نبود آنها میتوان راه حل هایی در راستای استفاده بیشتر و بهینه از مواد مغذی هر ماده اولیه ای در جهت بهبود در قابلیت هضم واد مغذی و حذف پاتوژن ها و عوامل میکروبی توسط فرآوری خوراک و استفاده از صنعت تکنولوژی خوراک ارائه داد.

ادامه مطلب

بیماریها